Wyjazdy aktualne Czwartek -> Sobota - najbliższe wolne miejsca:

Polska - Francja: czwartek w nocy 22 lipca

Francja - Polska: sobota około południa 24 lipca

Cena biletu 160E ~ 700 zł

System Rezerwacji » Przewozy Francja » Busy do Francji Kujawsko-Pomorskie

Położone w środkowej części Polski województwo Kujawsko-Pomorskie jest atrakcyjnym terenem pod względem turystycznym. Dwie znajdujące się po dwóch brzegach Wisły krainy połączono w jedno województwo, tworząc unikatowy w Polsce region. I nie tylko nazwa jest podwójna, bo najważniejsze miasta w regionie są również dwa. Mieszkańcy województwa Kujawsko-Pomorskiego nie tylko mają większy niż w innych regionach problem ze znalezieniem pracy, ale i otrzymują niższe wynagrodzenie niż pracownicy w innych regionach Polski za tą samą pracę. Jest to jeden z powodów poszukiwania pracy za granicą, w tym w jednym z najlepiej rozwiniętych pod względem gospodarczym krajów, Francji. A sprzyjają temu często kursujące busy z Kujawsko-Pomorskiego do Francji.

Kujawsko-Pomorskie, duże miasta, busy do Francji

Obszar województwa Kujawsko-Pomorskiego składa się z części pięciu makroregionów: Pojezierze Wielkopolskie, Pojezierze Południowopomorskie, Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie, Pojezierze Iławskie, Dolina Dolnej Wisły, Pradolina Toruńsko-Eberswaldzka. Pod względem liczby ludności oraz powierzchni zajmuje dziesiąte miejsce wśród wszystkich województw. Najważniejsze miasta regionu to Bydgoszcz oraz Toruń. Inne duże miasta to:

  • Włocławek,
  • Grudziądz, 
  • Inowrocław. 

Busy do Francji Kujawsko-Pomorskie nie tylko jeżdżą z dużych miast, ale również trasy biegną przez mniejsze miasteczka i wsie. Co zapewnia wygodny i szybki transport do kraju mody i miłości.

Przewoźnicy z regionu

Odległość Bydgoszcz – Paryż

Jak długo jedzie bus do Francji z Kujawsko-Pomorskiego? To zależy od kilku czynników, między innymi trasy wybranej przez przewoźnika, przystanków po drodze, ale przede wszystkim od odległości. Taka przykładowa trasa Bydgoszcz- Paryż liczy około 1400 km. Jest to trasa przez Niemcy oraz Belgię. Czas dotarcia na miejsce to około 13 godzin. Natomiast należy dodać jeszcze czas na postoje, czyli busy z Kujawsko-Pomorskiego do Francji jadą około 14-15 godzin. Dłuższa trasa, tylko przez Niemcy, to około 50 km więcej, czyli około pół godziny do godziny dłużej. Nie zawsze jednak najkrótsza trasa jest najszybsza, bo roboty drogowe i zamknięte odcinki mocno spowalniają. Kierowcy busów robiąc kilka kursów tygodniowo, doskonale wiedzą, którędy będzie najszybciej. 

Francja – jeden z najlepiej rozwiniętych pod względem gospodarczym krajów

Państwo w kształcie sześciokąta, położone w Europie Zachodniej, jest jednym z najbardziej rozwiniętym pod względem gospodarczym państw na świecie. Jest członkiem G7, czyli grupy, która skupia najważniejsze pod względem gospodarczym państwa. Ponadto, posiada wszystko o czym marzy wiele krajów. Republika Francuska otoczona jest wodą, może pochwalić się pięknymi nadmorskimi kurortami, ale też ma wysokie góry. A wielowiekowa tradycja, liczne zabytki, historyczne miejsca i symbole przyciągają jak magnes. Sprawę ułatwiają busy do Francji z Kujawsko-Pomorskiego i całej Polski. 

Największe miasta Francji (poza stolicą, która oczywiście jest największa):

  • Lyon,
  • Marsylia,
  • Tuluza,
  • Lille,
  • Bordeaux,
  • Nicea,
  • Nantes.

Busy z Kujawsko-Pomorskiego jeżdżą zarówno do Paryża, pozostałych dużych miast jak i mniejszych miejscowości. W rejony, w których mieszka więcej Polaków, ale też chętniej wybierane przez turystów oraz w miejsca rzadziej uczęszczane. 

Busy do Francji Kujawsko-Pomorskie – jak zarezerwować bilet?

Decyzja podjęta, a może jeszcze się wahasz? Francja tak naprawdę jest na wyciągnięcie ręki, a dokładnie na przejechanie około 1400 km z tego konkretnego województwa do Paryża. Busy z Kujawsko-Pomorskiego do Francji nie tylko jeżdżą z różnych części województwa, ale i kursują na tyle często, że można kupić bilet na konkretny dzień. Warto również podać ewentualnie inną datę, gdyby miejsca były już zajęte. Dzięki rezerwacji online oszczędzasz czas, pieniądze na telefony i nerwy. Busy do Francji z Kujawsko-Pomorskiego wyszukiwane są pod względem terminu, a w przypadku kilku ofert zawsze otrzymujesz najtańszą propozycję. W formularzu rejestracyjnym należy podać podstawowe informacje dotyczące przejazdu, czyli początek trasy, koniec, dzień oraz godzinę. Natomiast numer telefonu niezbędny jest dla przewoźnika w celu ustalenia szczegółów. Busy do Francji z Kujawsko-pomorskiego jeżdżą w ramach door to door, w związku z czym konieczne jest doprecyzowanie szczegółów. 

Przewóz paczek, zwierząt do Francji

Każdy przewoźnik określa maksymalny ciężar bagażu. Najczęściej jest to w przedziale od 20 do 30 kg. Do busa można wziąć bagaż podręczny, oczywiście rozsądnych rozmiarów, aby nie przeszkadzał innym podróżującym. Przejazd ze zwierzęciem również nie jest problemem, ale należy umieścić taką informację w dodatkowych uwagach. Pomijane są wówczas oferty przewoźników, którzy nie akceptują zwierząt. 

Nie sąsiadujemy z Francją, ale trasa jest szybka i przyjemna, dlatego śmiało można szukać pracy w tym kraju bądź wybrać się na  wycieczkę. Jeśli masz już termin, nie czekaj, zarezerwuj miejsce w busie.