Wyjazdy aktualne Czwartek -> Sobota - najbliższe wolne miejsca:

Polska - Francja: czwartek w nocy 22 lipca

Francja - Polska: sobota około południa 24 lipca

Cena biletu 160E ~ 700 zł

System Rezerwacji » Przewozy Francja » Busy do Francji Małopolska

Województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych województw pod względem powierzchni, lokuje się na dwunastym miejscu. Natomiast pod względem liczby ludności jest na czwartym miejscu. Cechuje je duża gęstość zaludnienia, druga w kraju, zaraz po Śląsku. W jego obszarze była stolica Polski, Kraków- jedno z najpiękniejszych polskich miast. Z resztą w województwie małopolskim jest więcej takich pięknych miejsc. Choćby polska stolica gór, czyli Zakopane. W jego obszarze również: Krynica Górska, Stary i Nowy Sącz. Niestety choć można podziwiać bajkowe pejzaże, to poza dużymi miastami brakuje pracy, dlatego jedną z opcji jest emigracja. A coraz częściej wybierane są inne kierunki niż Niemcy czy Holandia, przykładem Francja. Sprzyjają temu tanie busy do Francji z Małopolski i z powrotem. Szybkie i komfortowe. To również propozycja na atrakcyjny weekend czy dłuższy urlop.

Małopolskie, duże miasta, busy do Francji

Stolicą województwa małopolskiego jest Kraków. I choć jest to bardzo mały region zajmujący jedynie ok 5 proc. powierzchni naszego kraju, to właśnie on jest odwiedzany przez miliony turystów rocznie. I to nie tylko dla Polaków jest to atrakcyjny region. Małopolskę odwiedzają turyści z całego świata. Przoduje w liczbie obiektów noclegowych i liczbie przewodników. W Małopolsce przeważa obszar wyżynny oraz górski. Największe rzeki to San i Dunajec. Natomiast największe miasta, poza Krakowem, to:

 • Tarnów,
 • Nowy Sącz, 
 • Oświęcim,
 • Chrzanów,
 • Olkusz,
 • Nowy Targ.

Wśród znanych miejscowości: Zakopane, Wieliczka, Wadowice, Krynica Zdrój, Kalwaria Zebrzydowska. Szukając busy do Francji Małopolska, raczej nie ma problemu ze znalezieniem transportu. Wielu mieszkańców emigruje za granicę w celach zarobkowych. Busy do Francji z Małopolski jeżdżą przez większe i mniejsze miasta.

Przewoźnicy z regionu

Odległość Kraków- Paryż

Ile dzieli Kraków od Paryża? Która trasa jest najkrótsza? Jak długo jadą busy z Małopolski do Francji? Najkrótsza trasa wiedzie przez Wrocław, Drezno i Frankfurt nad Menem. Liczy niecałe 1540 km, co czasowo daje ok 16 godzin. Nieco dłuższa trasa, początkowo podobna do pierwszej przez Wrocław i Drezno, odbija we Frankfurcie nad Menem na Kolonie, a później przekraczając granicę z Belgią, jadąc E42. Trasa ta to do przejechania nieco ponad 1570 km, czyli 30 km więcej niż w pierwszym przypadku. Czasowo wychodzi podobnie. Busy do Francji z Małopolski kierują się aktualnymi danymi z dróg, kierowcy wiedzą, która trasa będzie najszybsza. Gdzie są korki, gdzie kolejne roboty drogowe, wypadki itd. Dzięki temu, wybierając bus, masz pewność, że oddajesz się w ręce doświadczonego kierowcy. 

Francja – piękna na weekend, idealna do życia

Francja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie. Na południu otacza je Morze Śródziemne, na północy Morze Północne i Kanał La Manche. Kraj ten słynie z niezliczonej liczby zabytków i oczywiście z Wieży Eiffla. Wino serwowane jest praktycznie do każdego posiłku, a zajadać można ślimaki czy żabie udka. Ponadto, Francja oferuje bardzo dobre warunki pracy i płacy. Coraz więcej jest też ofert pracy dla Polaków, również bez znajomości języka. A często kursujące busy do Francji z Małopolski to dobre połączenie. Największe miasta Francji, poza stolicą, to:

 • Lyon,
 • Marsylia,
 • Nicea,
 • Tuluza,
 • Strasburg,
 • Nantes.

Busy z Małopolski do Francji jeżdżą również w rejony: Nord-Pas-de-Calais, Lille, Lens oraz Valenciennes. Są to miejsca, w których mieszka najwięcej Polaków we Francji. W okresie letnim busy do Francji z Małopolski kursują również w rejony popularnych kurortów. 

Busy do Francji Małopolska – jak zarezerwować bilet?

Rezerwacja miejsca w busie za pośrednictwem naszego systemu rezerwacji nie zajmie dłużej niż kwadrans. Nasza bazę stanowią doświadczone i sprawdzone firmy transportowe oferujące busy z Małopolski do Francji. Wypełnij formularz: miasto wyjazdu, miasto przyjazdu, wybierz datę, wskaż liczbę osób, podaj telefon. Jeśli zamierzasz wziąć ze sobą większy bagaż, chcesz podróżować ze zwierzęciem bądź czymś innym nietypowym, zaznacz to w dodatkowych informacjach. Możesz również podać opcjonalnie inną datę. System zawsze wybiera najtańsza ofertę. 

Przewóz paczek, zwierząt

Zastanawiasz się jak przesłać komuś kto jest we Francji paczkę? Nic trudnego, może ona podróżować wygodnie i bezpiecznie z przewoźnikami, którzy akurat wybierają się w te rejony. Busy do Francji z Małopolski realizują również tego typu usługi. Aby paczka ruszyła w drogę wypełnij formularz, a skontaktuje się z Tobą przewoźnik w celu ustalenia szczegółów. W przypadku transportu zwierząt, koniecznie zaznacz taką informację, gdyż nie wszystkie busy z Małopolski do Francji akceptują zwierzęta.

Szukasz taniego, wygodnego transportu do Francji? Nie trać czasu na telefony i pieniędzy na dojazdy, zarezerwuj teraz,  wygodnie online.