Wyjazdy aktualne Czwartek -> Sobota - najbliższe wolne miejsca:

Polska - Francja: czwartek w nocy 22 lipca

Francja - Polska: sobota około południa 24 lipca

Cena biletu 160E ~ 700 zł

System Rezerwacji » Przewozy Francja » Busy z Warszawy do Francji

Stolica otwiera przed podróżującymi drzwi różnych środków transportu. Do Francji polecisz, pojedziesz autobusem albo busem, a nawet dojedziesz pociągiem, pierwszą i ekonomiczniejszą, czyli druga klasą. Busy do Francji z Warszawy mają ta przewagę nad innymi środkami transportu, że na niego nie trzeba nigdzie dojeżdżać. To przewoźnik w taki sposób ustala trasę, by zabrać podróżnych spod ich domów, miejsc pracy, czy pobliskich przystanków autobusowych. Liczba miejsc jest ograniczona do kilku osób, stąd busy z Warszawy do Francji szybko ruszają w podróż do celu. A celem są zarówno popularne wśród Polonii kierunki jak i kurorty, letnie i zimowe. Ponadto, busy do Francji z Warszawy jeżdżą również w rzadziej wybierane przez Polaków kierunki,  gdzie trudno jest dojechać autobusem, który głównie zahacza o największe miasta. Podobnie z pociągiem czy samolotem, konieczna jest organizacja transportu na miejscu, by dotrzeć do punktu docelowego.

Warszawa, dzielnice, busy do Francji

Warszawa jest największym polskim miastem zarówno pod względem liczby ludności jak i powierzchni. To też jedyne miasto z odrębnym ustrojem, określonym ustawą. W niej toczy się życie polityczne, zapadają najważniejsze decyzje, nakręca ona gospodarkę, to do niej zjeżdżają mieszkańcy różnych zakątków Polski w celach zarobkowym. Poza tym, jest ważnym ośrodkiem naukowym, Uniwersytet Warszawki pojawia się w rankingach najlepszych światowych uczelni. I w niej tętni życie kulturalne i rozrywkowe. A często busy do Francji z Warszawy to wygodny transport zarówno dla Francuzów, którzy chcą posmakować Warszawy na weekend, jak i dla Polaków, którzy chcą emigrować do kraju miłości bądź wybrać się na wycieczkę. Warszawa dzieli się na 18 dzielnic. Największe ze względu na liczbę ludności to: Mokotów, Praga Południe, Ursynów, Wola, Bielany. Zaś najmniejsze to: Rembertów, Wesoła, Wilanów, Włochy, Żoliborz. Busy z Warszawy do Francji jeżdżą ze wszystkich dzielnic.

Przewoźnicy z regionu

Odległość Warszawa- Paryż

Ile spędzisz godzin w busie na trasie Warszawa- Paryż? Podróż trwa około 17 godzin. Dwie najpopularniejsze trasy to:

  • przez Niemcy (przez A4),
  • przez Niemcy i Belgię (przez A2).

Druga trasa jest krótsza, do przejechania jest około 1590 km. Natomiast, gdy zdecydujemy się jechać przez same Niemcy, trasa liczy 1640 km. Różnica około 50 km, czyli gdzieś 30 minut szybciej możemy być. Nie zawsze jednak najkrótsza trasa jest najszybsza, na co wpływ mają korki i roboty drogowe. A tych drugich nie brakuje, szczególnie w okresach cieplejszych. Busy do Francji z Warszawy kierują się również tym parametrem, czyli utrudnieniami na drodze. Kierowcy z racji tego, że często kursują na tej trasie, wiedzą, którędy jechać, by szybko dojechać. Nie wszystkie kursy realizowane są do Paryża, stąd ten czas jest tylko orientacyjny, a szczegółów dowiesz się od przewoźnika, który realizuje kurs. Busy z Warszawy do Francji zabierają tylko kilka osób, zatem nie krąży on po Polsce, tylko szybko rusza w trasę. 

Francja – kraj, który stwarza szereg możliwości

Francuzi uważają swój kraj za najlepsze miejsce do życia. I trudno jest im się dziwić, bo mają wszystko. Piaszczyste plaże, bajeczną pogodę, odmienną od tej, którą zastajemy nad naszym Bałtykiem. Mają też ośrodki narciarskie, które pojawiają się  na czołowych miejscach w rankingach ośrodków narciarskich w Europie. I mają coś jeszcze, pod względem gospodarczym są jednym z państw przodujących na świecie. Minusem emigracji może okazać się trud związany z nauką języka francuskiego, ale nie może być tylko pięknie. Ponadto, emigracji czy zwiedzaniu, odpoczywaniu w tym kraju sprzyjają tanie i komfortowe busy do Francji z Warszawy. Jeżdżą do takich miast jak:

  • Paryż,
  • Marsylia, 
  • Lyon,
  • Tuluza,
  • Nicea, 
  • Nantes,
  • Montpellier,
  • Strasburg.

Busy z Warszawy do Francji jeżdżą też do innych większych i mniejszych miast. Sprawdź wybrane miasto, wypełniając formularz.

Busy do Francji z Warszawy- jak zarezerwować bilet?

Najprostsza i najtańsza jest rezerwacja online. Aby zarezerwować miejsce w busie, wystarczy wpisać w formularzu podstawowe informacje dotyczące punktu wyjazdu i miejsca, do którego chcesz jechać. A także godzinę oraz numer kontaktowy dla przewoźnika. Busy z Warszawy do Francji jeżdżą w ramach usługi door to door, czyli konieczne jest ustalenie szczegółów z przewoźnikiem. 

Przewóz paczek, zwierząt

Busy do Francji z Warszawy to nie tylko opcja na emigrację czy wycieczkę, ale również sposób nadania przesyłki dla kogoś bliskiego, kto jest w tym kraju. Miejsce w busie dla paczki zarezerwujesz w taki sam sposób jak bilet, wypełniając formularz. Natomiast w przypadku chęci podróżowania ze zwierzęciem, w rubrykę dodatkowe informacje wpisz taką adnotację. Należy pamiętać, że zwierzęta muszą być transportowane w odpowiedni sposób. Chodzi o ich bezpieczeństwo oraz innych podróżnych. Opłata za przewóz zwierzęcia zależy od cennika firmy transportowej.

Wypełnij formularz i sprawdź, jak tanie są busy z Warszawy do Francji, a przy tym komfortowe i dobrze wyposażone.