Wyjazdy aktualne Czwartek -> Sobota - najbliższe wolne miejsca:

Polska - Francja: czwartek w nocy 22 lipca

Francja - Polska: sobota około południa 24 lipca

Cena biletu 160E ~ 700 zł

System Rezerwacji » Przewozy Francja » Busy do Francji Wielkopolskie

Około jednej czwartej województwa wielkopolskiego stanowią lasy. Na jej obszarze jeden park narodowy (Wielkopolski) i 96 rezerwatów przyrody. Mieszkańcom jest więc czego zazdrościć, jeśli chodzi o przyrodę. Województwo wielkopolskie usytuowane jest w środkowo- zachodniej części kraju, w dorzeczu środkowej Warty. Jest to drugie największe, biorąc pod uwagę powierzchnię województwo w Polsce, a trzecie pod względem liczby ludności. I graniczy aż z siedmioma województwami. W Wielkopolsce mieszkańcy nie mogą narzekać na brak pracy, bezrobocie w tym regionie jest jednym z najniższych w Polsce. Natomiast inną kwestią jest poszukiwanie lepszych perspektyw, szerszych możliwości poza granicami kraju. I coraz większym zainteresowaniem cieszy się Francja. Być może dlatego, że busy z Wielkopolski do Francji kursują stosunkowo często. A ceny za bilet są niskie.

Wielkopolskie, duże miasta, busy do Francji

Stolicą województwa wielkopolskiego jest Poznań. Pyry, gzik i oczywiście koziołki, to przychodzi na myśl w pierwszej kolejności. Do tego można dodać jeszcze rogale świętomarcińskie, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stary Browar. Busy z Wielkopolski do Francji, a dokładnie z Poznania jeżdżą często, a wybór wśród firm transportowych jest duży. 

Wielkopolska ma cztery miasta na prawach powiatu. Jednym z nich jest właśnie Poznań. Pozostałe to: 

  • Kalisz, 
  • Konin, 
  • Leszno. 

Inne duże, znane miasta to: Gniezno, Ostrów Wielkopolski, Piła, Krotoszyn, Jarocin. Łączna liczba miast w tym województwie to 113. Busy do Francji z Wielkopolski jeżdżą przez wszystkie miasta. 

Jak znaleźć najtańsze busy do Francji Wielkopolska? Skorzystaj z naszego systemu rezerwacji, a w odpowiedzi otrzymasz najtańszą ofertę.

Przewoźnicy z regionu

Odległość Poznań- Paryż

Ile dzieli stolicę Wielkopolski od stolicy Francji? Długość trasy zależy od wybranej drogi. Z Poznania do Francji, Paryża, można jechać przez Niemcy albo przez Niemcy i Belgię. W tym pierwszym przypadku, jest to około 1350 km, a podróż zajmie gdzieś 12 godzin. Druga opcja przez Niemcy i Belgię to dwie trasy do wyboru (w Belgii). Do pokonania mamy około 1300 km, różnica pomiędzy jedną a drugą trasą przez Belgię to około 15 km. Czas dotarcia na miejsce, podobnie jak jadąc przez Niemcy, 12 godzin. Busy do Francji z Wielkopolski jeżdżą najszybszymi trasami. Nie zawsze są to najkrótsze. Wystarczy, że na kilku odcinkach są roboty drogowe i taką trasą pojedziemy dłużej. Dlatego kierowcy prowadzący busy z Wielkopolski do Francji kierują się tym, co aktualnie dzieje się na drogach. A jeżdżą na tyle często, że wiedzą którędy i jak jechać, by ominąć roboty drogowe i najbardziej zakorkowane drogi. 

Francja – kraj mlekiem i miodem płynący?

Choć nie był on nigdy numerem jeden dla Polaków wyjeżdżających na emigrację, to jest to jedno z najlepszych miejsc do życia na świecie. Francja jest członkiem G7- najbardziej rozwiniętych pod względem gospodarczym państw. Co przekłada się na zarobki i standard życia. Poza tym jest to kraj, który ma i wysokie góry, i z dwóch stron otoczony jest wodą. Zarówno góry jak i wybrzeże przyciągają do Francji rzesze turystów. A dzięki temu, że busy do Francji z Wielkopolski jeżdżą często, to zarówno na urlop jak i krótki weekendowy wypad można wybrać się do Francji. Kraj ten ma tyle do zaoferowania pod każdym względem, że każdy czuje się w nim dobrze. Zwłaszcza że Francuzi są bardzo otwarci i tolerancyjni. 

Busy z Wielkopolski do Francji jeżdżą w różne jej rejony. Miasta, do których obecnie najczęściej emigrują Polacy to:

  • Paryż,
  • Arles,
  • Marsylia,
  • Perpignan.

W inne rejony również kursują busy do Francji z Wielkopolski. 

Busy do Francji Wielkopolska- jak zarezerwować bilet?

Rezerwacja biletu jest prosta i szybka, nie zajmie więcej niż kwadrans. Aby skorzystać z rezerwacji miejsca online, wystarczy wejść na formularz rejestracyjny. W celu znalezienia oferty konieczne jest określenie dnia wyjazdu, godziny, miejsca wyjazdu i docelowego. Niezbędne jest również pozostawienie telefonu dla przewoźnika w celu ustalenia szczegółów. W przypadku jakichś niestandardowych przejazdów, ze zwierzęciem czy dużym bagażem albo też można wpisać inną datę, która wchodziłaby w grę, należy pozostawić taką informację. Przewoźnik kontaktuje się po pozostawieniu danych i ustalane są szczegóły. Busy do Francji z Wielkopolski jeżdżą w ramach usługi door to door. 

Przewóz paczek, zwierząt z Wielkopolski do Francji

Każdy przewoźnik ustala własne zasady. Przekraczając wskazane w regulaminie firmy kilogramy, czeka dopłata. A w przypadku przewozu specyficznych rzeczy, jak na przykład rower, opłata jest ustalana indywidualnie. Przewóz zwierząt wymaga transportera, tak by zwierzę nie stwarzało problemów w trakcie podróży. 

Od Francji dzieli nas trochę ponad 1000 km, busy z Wielkopolski do Francji pokonują tą trasę w kilkanaście godzin. Zatem szybko można się przenieść do innej rzeczywistości. Zarezerwuj bilet online, szybko i tanio.