5 największych atrakcji Berlina

5 największych atrakcji Berlina

Berlin  na weekend? Dlaczego nie? Warszawę od Berlina dzieli około 575 km, czyli jakieś 5,5 godziny przez A2. Mniej męcząca niż własnym samochodem może być podróż busem. Do Berlina busy jeżdżą z całej Polski. Spędzając kilka godzin za kierownicą, zmęczenie jest nieuniknione, natomiast podróżując kameralnym busem odpoczywasz, a kilka godzin mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Budzisz w innym świecie. Berlin jest miastem pełnym zabytków, ciekawych miejsc, historycznych i współczesnych akcentów, wielokulturowym, jednym z największych miast Europy. Co czyni go też jednym z najbardziej zatłoczonych. Co warto zobaczyć w Berlinie, wybierając się na krótki wyjazd?

Największe miasto Unii pod względem liczby ludności

W Berlinie mieszka ponad 3,7 mln osób. Najwygodniejszym środkiem transportu jest komunikacja miejska, w tym metro. W Berlinie kursuje 10 linii metra obejmujących ponad 170 przystanków, a 80% trasy biegnie pod ziemią. Omijasz korki i nie tracisz czasu, który można wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy.

Busy do Niemiec

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się busy door to door, w tym busy do Niemiec. Klientów zabierają ze wskazanych miejsc, z mniejszych i większych miejscowości. Dowożąc pod wskazany adres w Berlinie. Może być to hotel czy każdy inny punkt, w którym zamierzasz nocować. Busy są małe, kameralne, ale wygodne, wyposażone w różne udogodnienia, w tym klimatyzację czy WiFi. Ich przewagą nad autobusem jest podróżowanie bez przesiadek i brak dodatkowych kosztów z tym związanych. A ceny biletów na busy do Niemiec nie są wygórowane. Przy weekendowych wypadach ten środek transportu sprawdza się rewelacyjnie. Odpoczywasz jadąc do Berlina, tak samo wracając, nie musisz rezygnować ze zwiedzania, by odpocząć przed kilkugodzinnym siedzeniem za kierownicą.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Te miejsca koniecznie powinny się znaleźć na mapie zwiedzania.

Zamek Charlottenburg

Schloss Charlottenburg to jedno z najpiękniejszych miejsc w Berlinie. Budzi zachwyt, łączy kilka stylów, znajdziesz akcenty angielskie i francuskie. Nie bez przyczyny zamek nazywany jest berlińskim Wersalem. Budowę pałacu rozpoczęto w 1695 roku, miał być letnią rezydencją Hohenzollernów. Dla zwiedzających otwarty jest Stary i Nowy Pałac, Belweder, Pawilon Schinkla oraz Mauzoleum Królowej Luizy. Barokowe sale i Porcelanowa komnata robią duże wrażenie. Przepiękne jest również otoczenie całego kompleksu. W tym miejscu można poczuć się jak w innym wymiarze

Wyspa Muzeów

To prawdziwa przyjemność dla miłośników sztuki, historii i rządnych wiedzy. Mieszcząca się w centrum Berlina Wyspa w 1999 roku została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W jej skład wchodzi m.in:

  • Muzeum im. Bodego- budynek w stylu neobarokowym, wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. W tym miejscu spotkasz się z malarstwem okresu renesansu oraz baroku, zbiorami monet, rzeźbami z kości słoniowej.
  • Muzeum Pergamońskie- przyciąga najwięcej turystów. Przeniesiesz się do epoki hellenistycznej.
  • Stara Galeria Narodowa- wygląda jak antyczna świątynia. W niej rzeźba i malarstwo XIX wieku.

Berliński Ogród Zoologiczny

Niezwykłe miejsce na mapie Berlina. Duża atrakcja dla małych i dużych, dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta. To pierwszy ogród zoologiczny, który powstał w Niemczech i jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów w Europie. Wśród kilkunastu tysięcy zwierząt, 1,5 tys. gatunków. Do tego fantazyjne otoczenie, a już sama brama zapowiada niezwykłą przygodę. Do zoo bardzo łatwo dojedziesz korzystając z komunikacji miejskiej.

Reichstag, gmach parlamentu

Budynek w stylu renesansowym został zbudowany pod koniec XIX wieku. To jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Berlinie. Zachwyca nie tylko architektura, ale i wnętrze. Szczególnie szklana kopuła, z której rozpościerają się piękne widoki na miasto.

Kurfürstendamm

Uznawana za jedną z najbardziej luksusowych ulic w Europie. A swoją sławę zawdzięcza światowym markom, które przy niej mają swoje sklepy. Gucci, Hermes, Louis Vuitton to tylko kilka marek, które spotkasz, przechadzając się Kurfürstendamm. Po drodze liczne kawiarnie i restauracje. Trzykilometrowy spacer tą ulicą z pewnością przypadnie do gustu kobietom i wszystkim nastawionym na zakupy markowych rzeczy oraz czującym potrzebę zetknięcia się z luksusowymi markami.

Wszystkie te atrakcje zaliczysz w jeden weekend, ale wcześniej warto przemyśleć kwestię kolejności odwiedzania poszczególnych miejsc.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments