Ile kosztuje bilet na bus door to door?

Ile kosztuje bilet na bus door to door?

Wygoda nie musi słono kosztować, pod warunkiem, że przewoźnika wybierzesz z głową. Busy door to door jeżdżą do naszych sąsiadów, ale i do Anglii czy Norwegii. Są tanią i wygodną alternatywą dla samolotu i równie atrakcyjną, jak nie bardziej komfortową niż własne cztery kółka. W ostatnich latach oferta busów od drzwi do drzwi poszerzyła się na tyle, że nie ma problemu ze znalezieniem środka transportu w swojej okolicy. Cena również nie odstrasza, zarówno mieszkańców dużych miast jak i mniejszych miasteczek, którzy często musieli pokonać trasę do większej aglomeracji, by dostać się na autobus. Ile kosztują busy do Niemiec, Anglii, czy Francji?

Dlaczego door to door się opłaca?

Transport z punktu A do punktu B ma wiele zalet, ale skupiając się na finansowych, to przede wszystkim:

  • możesz wsiąść w pobliżu domu- nie ponosisz kosztów związanych z dojazdem na PKS bądź na lotnisko (angażując nawet bliskich czy znajomych zazwyczaj zwracasz za paliwo bądź coś tam jeszcze dorzucisz za poświęcony czas),
  • wysiadasz w punkcie docelowym- nie ponosisz kosztów związanych z dojazdem do hotelu czy innego miejsca, w którym masz nocleg (nie musisz angażować rodziny i kombinować).

Koszty związane z dojazdem na autobus bądź samolot to wydatek od kilku do nawet kilkuset złotych. Jeśli mieszkasz w odległości kilkudziesięciu kilometrów od lotniska i zdecydujesz się na podróż taksówką, to może ona kosztować tyle co połowa biletu na busy do Niemiec bądź więcej. Czy w takim razie opłaca się lecieć bądź jechać autobusem? Duże, międzynarodowe autobusy stają najczęściej tylko w dużych miastach. Jeśli mieszkasz w małym miasteczku bądź na wsi, w odległości kilkudziesięciu kilometrów od dużej aglomeracji, to transport na przystanek może okazać się mało opłacalny. Wyjątkiem sytuacja, gdy ktoś z bliskich Cię zawiezie, ale najczęściej wiąże się to ze zwrotem za benzynę.

Kolejne pieniądze wypływają z portfela za granicą. Koszt taksówki z lotniska bądź dworca autobusowego jest nieporównywalnie wyższy niż w Polsce. Tańszą opcją jest przesiadka do komunikacji miejskiej. Jeśli znasz język i potrafisz odnaleźć się w każdych warunkach, to nie ma problemu, ale gdy to Twój pierwszy wyjazd, jeszcze w pojedynkę, czy warto ryzykować? W końcu pewnie i tak skorzystasz z taksówki. Znaczenie ma również pora, o której dotrzesz na miejsce. W nocy trudniej znaleźć tani środek transportu. 

Ile kosztują busy do Niemiec i innych europejskich krajów?

Cena za bilet obliczana jest na podstawie przejechanych kilometrów. Każdy z przewoźników ustala ją indywidualnie w oparciu o miejsce wyjazdu i punkt docelowy. Dodatkowo dochodzi kwestia bagażu, jeśli przekroczysz 20-30 kg (przewoźnicy różnie ustalają wagę bagażu, najczęściej jest to do 30 kg na osobę). Inną kwotę zapłaci podróżujący z Katowic, a inną z Warszawy i okolicznych miejscowości. Kolejne czynniki, które wpływają na cenę to:

  • data wyjazdu- w „gorących okresach”, czyli wakacje, miesiące pracy sezonowej, święta, wolne długie weekendy, cena może być wyższa,
  • godzina- pora również może mieć wpływ na cenę biletu,
  • liczba osób- przy większej grupie można negocjować z przewoźnikiem cenę za bilet,
  • zwierzęta- one również mają swój cennik.

Busy do Niemiec mają bilety w porównywalnych kwotach co autobusy. Różnica jest jednak taka, że jadąc z busem nie ponosisz już żadnych dodatkowych opłat. 

Jak sprawdzić cenę za bus?

W bardzo prosty sposób nie tylko sprawdzisz, ale zarezerwujesz bilet na bus do Niemiec, Anglii, Norwegii czy Francji. Szybko i bez większego problemu otrzymasz także najlepszą aktualnie ofertę. Aby sprawdzić cenę, wypełnij formularz rezerwacyjny. Do określenia ceny biletu konieczne jest podanie: miasta wyjazdu, miasta przyjazdu, daty, liczby osób, a także dodatkowych informacji jak chęć transportu zwierząt czy też większy bagaż. W celu otrzymania oferty niezbędne jest pozostawienie numeru telefonu. Door to door to specyficzny rodzaj usługi, przewoźnik, by ustalić szczegóły, musi skontaktować się z zainteresowanym telefonicznie. Korzystając z naszego systemu, bilet zarezerwujesz w kilka minut, a wszystko załatwisz online. I nie ma znaczenia, gdzie się obecnie znajdujesz. 

Oszczędność nie tylko finansowa

Wybierając busy do Niemiec, oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również czas. A on często jest równie ważny jak finanse. Podróż bez przesiadek, najszybszą trasą, z punktu A do B, a do tego bez dźwigania bagaży i w komfortowych warunkach. Czy można chcieć czegoś więcej? Zawsze można, dlatego przewoźnicy dbają o to, by podróżnym czas płynął w przyjemnej atmosferze, choćby dzięki dostępowi do WiFi. I nie ponosisz przy tym żadnych dodatkowych opłat. 

Decydując się na podróżowanie busami door to door możesz sporo zaoszczędzić, ale też zmienić myślenie podróżach, trudach i mękach w wielu środkach lokomocji, zanim osiągnięty zostanie cel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments