Najlepsze parki rozrywki w Europie

Najlepsze parki rozrywki w Europie

Pierwsza myśl: Disneyland? Tak, to jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie, ale nie we wszystkich rankingach. Równie atrakcyjnym, jak nie bardziej od Disneylandu, jest niemiecki park rozrywki Europa Park. W Polsce nie mamy jeszcze takiego parku rozrywki, który mógłby konkurować z najlepszymi w Europie. Póki co pozostaje nam zabawa w Niemczech, Francji, czy Włoszech. Parki rozrywki to świetny pomysł na atrakcyjny, pełen wrażeń i emocji weekend dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko, bo w takich miejscach każdy bawi się dobrze. Poniżej lista  najpopularniejszych parków rozrywki w Europie.

Tani transport, busy do Niemiec, Francji i innych krajów

Nie musisz być zmotoryzowany. Nie musisz siedzieć kilkanaście godzin za kierownicą, a później przysypiać, gdy inni się bawią. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się małe i wygodne busy do Holandii, Niemiec, Francji i innych europejskich krajów. Ktoś kiedyś pomyślał, by zwiększyć komfort podróżujących i stworzyć trochę większą taksówkę, dzięki czemu jest tanio, a przy tym wysiadasz dokładnie w punkcie docelowym. Z usługi door to door skorzystasz wybierając busy do Niemiec i innych europejskich państw. Dzięki temu możesz naprawdę dobrze się bawić w parkach rozrywki. Podróż nie jest męcząca. Bilet tam i z powrotem zarezerwujesz przez internet.

9 najlepszych parków rozrywki w Europie

Europa Park, Niemcy

Busy do Niemiec kursują tak często, że śmiało można zaplanować wycieczkę na jeden bądź dwa dni. Bez problemu znajdziesz busy do Niemiec Europa- Park, szczególnie w weekendy. W parku coś dla dzieci, dla dorosłych, dla smakoszy i dla spragnionych wrażeń. I cały czas liczba atrakcji rośnie. Wśród atrakcji: wycieczka statkiem po jeziorze (afrykańska królowa), wirtualna jazda kolejką górską, spływ łodzią z wysokości, wyścigi dla najmłodszych, zatoka relaksu, kolejka górska i dużo, dużo więcej. Również bardzo bogata oferta kulinarna.

Disneyland, Francja

Jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Europie. Magiczne miejsce dla dzieci i cudowny powrót do dzieciństwa dla dorosłych. Busy do Francji jeżdżą równie często jak busy do Niemiec, dlatego śmiało możesz planować weekend. W ramach atrakcji bajkowe postacie z kreskówek, które dobrze zna każdy z nas. Do tego karuzele, rollercoastery, przejażdżki. W tym magicznym miejscu możesz spędzić noc w hotelu ze SPA. A całość uzupełnia kulinarna podróż po niezwykłych smakach.

Legoland, Dania

Któż z nas nie bawił się w dzieciństwie lego i kto nie kupuje ich swoim dzieciom? Najpopularniejsze klocki pochodzą z Danii. Legoland to najlepsze miejsce na świecie dla miłośników klocków lego. Na miejsce dotrzesz wybierając busy do Danii od Busnow. Warto wiedzieć, że to największy Legoland na świecie z mnóstwem atrakcji dla osób w każdym wieku. Dla najmłodszych miniaturowy świat najpopularniejszych budowli na świecie, dla nieco starszych Dziki Zachód, nawiedzony dom, kino 4D, wodna wycieczka. A to tylko część propozycji.

Puy du Fou, Francja

Niezwykły park tematyczny, dzięki któremu przeniesiesz się wiele wieków wstecz. Uznawany za najlepszy park tematyczny w Europie. Zwiedzisz historyczne wioski, obejrzysz przedstawienia z udziałem gladiatorów czy wikingów.

Prater, Austria

W tym parku znajdziesz najwięcej kolek górskich, diabelski młyn, który stał się już jednym z symboli Wiednia. W ofercie ponad 250 atrakcji. Przez magazyn Focus został zaliczony do najpiękniejszych parków na świecie.

Tropical Islands, Niemcy

Egzotyczne wczasy przez cały rok i często kursujące busy do Niemiec w ten rejon, to dobra propozycja na krótki wyjazd. Fantastyczna przygoda i zabawa. Wodne zjeżdżalnie, tropikalny las, noc spędzona w namiocie, sauny, lot balonem dla maluchów i długa rzeka to tylko część atrakcji.

Gardaland, Włochy

Ósmy pod względem liczby turystów w Europie. Możesz pływać po wzburzonej rzece, podnieść ciśnienie na kolejce górskiej, bawić się na zjeżdżalniach wodnych. A w otoczeniu bogata oferta hoteli.

Tivoli, Dania

Trzeci pod względem liczby turystów w Europie i drugi najstarszy park rozrywki na świecie. Liczne atrakcje, m.in.: najwyższa karuzela na świecie, kolejki, przedstawienia i pokazy. Wszystko w pięknym, zielonym otoczeniu.

De Efteling, Holandia

Jeden z najchętniej odwiedzanych parków w Europie. Z mnóstwem atrakcji dla dzieci, młodszych i starszych, i dla dorosłych. Kolejki, spokojne i bardzo szybkie, wakacyjna wioska, występy, teatrzyki i dużo więcej. A wszystko w baśniowej oprawie.

Park rozrywki to najlepsze miejsce na wyładowanie negatywnych emocji, a doładowanie pozytywną energią. Świetny sposób na spędzenie czasu całą rodziną, aktywnie, tak jak każdy lubi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *