Door to door – na czym to polega?

Door to door - na czym to polega?

Door to door to rewolucja na rynku transportowym, łączy w sobie zalety taksówki, autobusu i własnego samochodu. Z samolotu też coś by się znalazło. Podróżowanie nabiera zupełnie nowego wymiaru, staje się przyjemnością, pozbawioną stresu związanego z samą podróżą i szeroko otwiera drzwi do przekraczania kolejnych europejskich granic. Wycieczka weekendowa w Norwegii czy kilkudniowa podróż do Francji nie musi wiązać się z kilkunastogodzinnym siedzeniem za kółkiem czy bieganiem z torbami od autobusu do autobusu. Busy door to door są wygodne dla osób w każdym wieku, idealne dla starszych, rodziców i dziadków odwiedzających rodzinę zagranicą, dla młodych z dziećmi i bez. Ale pewnie się zastanawiasz, ile kosztuje bilet na bus door to door? Zaskoczeniem może być cena porównywalna z kwotą wydaną na bilet autobusowy! Poniżej dowiesz się, dlaczego warto podróżować door to door i jakie wady ma to rozwiązanie.

Busy z małych miasteczek i dzielnic dużych miast

Mieszkańcy dużych miast postrzegani są jako osoby, które wszędzie mają blisko, autobus, pociąg, lotnisko. A wcale tak nie jest, mieszkając w dużym mieście na obrzeżach, do centrum niektórzy mają kilkanaście kilometrów, a do lotniska kilkadziesiąt. Podróż wiąże się z przesiadkami bądź koniecznością zaangażowania innej osoby. Busy door to door eliminują wszelkie przeszkody. I nie ma znaczenia, czy mieszkasz w małym mieście czy w metropolii, bus odbierze Cię spod wskazanego adresu. Może być to Twój dom, miejsce pracy, pobliski przystanek autobusowy czy hotel. Busy dojeżdżają wszędzie tam, gdzie jest droga. Kierowca zanim ruszy w podróż zagranicę, wypełnia bus, zabierając ludzi ze wskazanych adresów.

Busy door to door do Niemiec, Anglii, Holandii i innych europejskich krajów

Usługa door to door zyskała taką popularność, że stała się częścią oferty większych i mniejszych przewoźników. Bez trudu znajdziesz busy door to door do Niemiec, Anglii, Norwegii, Holandii czy innych europejskich krajów. Klient przed podróżą określa punkt docelowy. Może być to hotel, dom czy każde inne miejsce. Przewoźnik dostosowuje trasę do podróżujących, dzięki czemu dotrzesz do mało popularnych miejsc, bez konieczności przesiadania się do innych środków transportu.

Zalety podróżowania od drzwi do drzwi

Pozytywnych stron korzystania z usług door to door jest wiele, ale przede wszystkim:

 • zyskujesz komfort psychiczny – nie martwisz się niczym, czy zdążysz, jak dojechać do celu itd.,
 • nie biegasz z walizkami, minimalizujesz ryzyko utraty jednego z bagaży,
 • podróżujesz w wygodnych warunkach – busy posiadają WiFi, TV, DVD, a w ramach biletu możesz liczyć na gorącą herbatę czy nawet posiłek (to jest coś co łączy bus z samolotem),
 • oszczędzasz pieniądze – podróżowanie door to door to realne oszczędności, bo nie płacisz za inne środki transportu: taksówkę, metro, autobus itd.,
 • oszczędzasz czas- cały czas jedziesz do celu, nie czekasz na kolejny transport,
 • nie musisz znać języka- wysiadasz w punkcie docelowym, nie błądzisz, masz pewność, że się nie zgubisz,
 • odpoczywasz, możesz spać, słuchać muzyki, oglądać filmy, rozmawiać z innymi podróżującymi, pracować, busy są małe, kameralne, ale bardzo wygodne,
 • trasa ustalana jest w oparciu o klientów, a kierowcy nie są uzależnieni od jednej wytyczonej trasy.

Negatywne strony podróżowania door to door

Nie jest łatwo znaleźć minusy usługi door to door, bo jest to bardzo wygodne podróżowanie. Wadą dla części osób może okazać się:

 • mniej przestrzeni niż w autobusie bądź samolocie,
 • dłuższa podróż jeśli wsiadasz jako pierwszy i wysiadasz jako ostatni,
 • ograniczenie bagażów (wartości podobne jak w samolotach czy autobusach – 20 kg, powyżej dopłata).

Tylko takich minusów busów door to door byliśmy w stanie się doszukać. Najdłużej w busie spędzi osoba, która wsiada jako jedna z pierwszych i wysiada jako jedna z ostatnich, ale ile czasu zająłby Ci dojazd autobusem i innymi środkami transportu? Przelicz, z door to door zazwyczaj szybciej dotrzesz na miejsce! Jeszcze jednym minusem dla niektórych może być konieczność podania numeru telefonu w formularzu rejestracyjnym, ale chodzi wyłącznie o kontakt przewoźnika z Tobą, w celu ustalenia szczegółów podróży.

Cena biletu door to door

Kwota, jaką przyjdzie zapłacić za wygodne podróżowanie busem uzależniona jest od liczby kilometrów, tak samo jak w przypadku każdego innego środka transportu, autobusu, samolotu czy za benzynę do auta. Bilet na bus door to door wcale nie musi być droższy od biletu na autobus (do którego najczęściej dochodzą jeszcze dodatkowe koszty, by dojechać na przystanek). Tanie bilety door to door znajdziesz na stronach, które skupiają przewoźników, jak Busnow, system wybiera najtańszą ofertę. Zawsze cenę biletu możesz porównać z biletem na autobus, doliczając koszty dojazdu do niego i później kolejne na miejscu, by dotrzeć do punktu docelowego.

Rezerwacja miejsca w busie nie trwa zazwyczaj dłużej niż kwadrans. Dlatego zamiast zamartwiać się kwestiami dotyczącymi dojazdu na miejsce, skorzystaj z door to door i ciesz się wyjazdem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments