Jakich ofert pracy jest najwięcej w Holandii dla Polaków?

Jakich ofert pracy jest najwięcej w Holandii dla Polaków?

Ostatnie dwa lata to rekordowy popyt na pracowników w Holandii. Obok atrakcyjnych zarobków, czeka praca praktycznie w każdej branży. Są zawody, których sami Holendrzy nie chcą wykonywać, ale też postęp technologiczny sprzyja nowym miejscom pracy. O ile najłatwiej jest znaleźć pracę za granicą w okresie wiosna- lato, to w Holandii ofert nie brakuje również w okresie jesienno- zimowym. Jest to kraj będący w czołówce państw chętnie zatrudniających pracowników zagranicznych poza sezonem. A Niderlandy są pięknym krajem, żyje się w niej bardzo wygodnie. W których sektorach jest najwięcej pracy w Holandii?

Praca w Holandii przez okrągły rok

Kraj wiatraków i kolorowych tulipanów zaprasza zainteresowanych pracą przez cały rok. Agencje pracy cały czas publikują nowe oferty pracy. W ostatnich latach odnotowano zwiększone zainteresowanie w takich branżach jak:

  • budownictwo,
  • motoryzacyjna,
  • hotelarska,
  • gastronomiczna,
  • logistyczna,
  • transport.

Poszukiwani są elektrycy, hydraulicy, spawacze, kafelkarze, operatorzy wózków widłowych, kelnerzy, sprzątaczki, kucharze, blacharze, mechanicy samochodowi. Więcej jest również ofert pracy dla zawodowych kierowców. 

Warszawa – Amsterdam 1200 km, busem czy autem?

Odległość pomiędzy Warszawą a Amsterdamem to w zależności od trasy ok 1200 km. W przełożeniu na czas jakieś 11 godzin samochodem bądź busem. Najszybszym ziemnym środkiem transportu jest bus bądź własne auto. Przewaga tego pierwszego nad tym drugim, to komfort podróżowania. Kilkanaście godzin za kierownicą jest bardzo męczące. Busy door to door jeżdżą z różnych miast Polski, rozwożąc podróżnych pod wskazane adresy. Trasa ustalana jest w zależności od podróżujących. Busem jedzie kilka osób, są małe, kameralne, ale wygodne i pakowne, nie ma problemu z większą walizką. Busy door to door do Holandii jeżdżą bardzo często, wystarczy tylko umówić się z przewoźnikiem na konkretny termin i punkt odbioru oraz wskazać punkt docelowy. Cena za bus door to door nie jest wygórowana jak na komfort, który daje podróżowanie bez przesiadek. Choć Holandia nie jest godzinę drogi od domu i na każdy weekend nie opłaca się wracać, to raz w miesiącu taka podróż nie jest męcząca.

Praca w Holandii bez języka

Znalezienie pracy w Holandii bez języka jest możliwe. Jest to praca, która nie wymaga komunikacji z klientem oraz gdy przełożonym jest Polak. Najczęściej jest to praca na produkcji, przy pakowaniu, prace sezonowe w szklarniach czy jako pomocnik budowlany. Pozostałe zawody, jak pracownik sklepu, kierowca, elektryk, cieśla, które wiążą się z koniecznością komunikacji z klientem, wymagają znajomości języka. Często wystarczy podstawowa znajomość angielskiego, by dostać lepszą pracę i lepsze pieniądze niż bez znajomości. Dlatego, jeśli planujesz wyjazd do pracy za granicę, zainwestuj w kurs języka. Pracodawcy najczęściej wymagają znajomości albo samego angielskiego, albo niemieckiego, albo niderlandzkiego. 

Dla osób bez znajomości języka jest bardzo dużo ofert pracy w magazynach, fabrykach, na produkcji. Poszukiwaniu są pakowacze, gdzie jednym z głównych wymagań, a często jedynym jest chęć do pracy, do pakowania m. in.: zabawek, ciastek, biożywności, mięsa, ubrań (również do sortowania ubrań, nie jest wymagana znajomość, ale jest na plus). 

Przykładowe zarobki

W końcu po to większość wyjeżdża do Holandii, by zarobić. Czy się opłaca? Na to pytanie jest tyle odpowiedzi, ile ludzi. Bo wszystko zależy od stylu życia. Jadając na mieście, korzystając z wielu przyjemności w czasie wolnym, możesz nie odłożyć ani grosza. Natomiast wydając pieniądze rozsądnie, można każdego miesiąca odłożyć mniejszą bądź większą kwotę. Przykładowe stawki na różnych stanowiskach:

Stanowisko Przykładowe stawki za godzinę (brutto)
Pracownik linii produkcyjnej 10,50 euro
Pakowacz słodyczy 9,70 euro
Pracownik magazynu logistycznego 10,30 euro
Pracownik szklarni 9,90 euro
Mechanik pojazdów osobowych 13,10 euro
Wykładanie towaru 12,70 euro
Spawacz  13 euro
Kontroler jakości  10 euro

Są to stawki najczęściej na początek, które po kilku miesiącach rosną. W Holandii stawki zależą również od wieku, inne są dla osób poniżej 21. roku życia i inne dla starszych. Ponadto, różnią się w zależności od pory wykonywania pracy, stawka nocna jest wyższa. W ramach wypłaty możesz otrzymywać również dodatki, premie, za nadgodziny czy dodatek wakacyjny. 

Dla zainteresowanych wyjazdem we dwoje, wśród ofert również praca w Holandii dla par.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments