Praca sezonowa w Anglii – warunki i zarobki

Praca sezonowa w Anglii

Wielka Brytania, jak cały świat walczy z koronawirusem, ale pracownicy sezonowi są poszukiwani.  Na różnych portalach dotyczących pracy za granicą, dużą część stanowią właśnie oferty z Anglii. Z pewnością w głowach wielu rodzą się pytania: czy opłaca się jechać do Anglii do pracy w tym sezonie, a może lepszą opcją są Niemczy albo Holandia? Przyglądamy się jak wygląda rynek pracy sezonowej w tym roku w Anglii. Co oferują pracodawcy, jakie zarobki, jakie są wymagania, czy można znaleźć pracę bez języka i czy jest praca dla par w Anglii?

Kilka ważnych informacji przed wyjazdem do pracy sezonowej w Anglii

Anglia jest obecnie w okresie przejściowym i potrwa on do czerwca przyszłego roku. Dlatego w tym roku możesz podróżować jak dotychczas. Jeśli planujesz osiąść w Anglii na dłużej, warto na wyjazd zdecydować się przed czerwcem przyszłego roku i złożyć wniosek o tymczasowy status osiedlonego.

Co z transportem? Jak jeżdżą busy do Anglii?

W zasadzie w tej kwestii niewiele się zmieniło, busy do Anglii kursują normalnie. Również w usłudze door to door. Korzystając z naszego formularza, znajdziesz najtańsze busy do Anglii. Bus odbierze Cię ze wskazanego miejsca i zawiezie wprost do miejsca docelowego, może być to hotel, wynajęta kwatera czy dom. Busy do Anglii jeżdżą z całej Polski, dlatego możesz wygodnie podróżować bez względu na to, gdzie mieszkasz. Podróż zazwyczaj jest krótsza niż autobusem, a i często tańsza, bo nie ma konieczności korzystania z innych środków transportu, co pociąga za sobą kolejne koszty. Czasem agencje organizują transport, ale jeśli oferta spełnia Twoje oczekiwania, a nie wiesz jak się dostać, najlepszym rozwiązaniem są busy do Anglii.

Praca sezonowa Anglia 2020 oferty

W jakich branżach jest najwięcej pracy w Anglii w tym sezonie? Najwięcej ofert dotyczy pracy:

  • przy zbiorach,
  • jako opiekunka osób starszych,
  • przy taśmie produkcyjnej,
  • w gastronomii (najwięcej pomoc kuchenna),
  • jako kierowca kat B,
  • jako osoba sprzątająca.

Pracę w Anglii znajdziesz również w innych gałęziach gospodarki, w rolnictwie, ogrodnictwie, również praca dla studentów i par. Sporo jest również ofert pracy na magazynie i jako opiekunka dziecięca. Praca może mieć charakter sezonowy bądź na stałe w przypadku ofert przy taśmie magazynie czy jako opiekunka.

Wymagania do pracy sezonowej w Anglii

Najpopularniejsze są zbiory, a i nie wymagają one zazwyczaj doświadczenia i jakichś specjalnych kompetencji. Można wybierać pomiędzy zbiorami malin, borówek, truskawek, szparag. Stawka do uzgodnienia, na akord bądź ok 8 funtów netto na godzinę. Niektóre oferty z zakwaterowaniem. Wymagania:

  • motywacja,
  • odporność  na pracę w trudnych warunkach, upały,
  • dobra kondycja fizyczna.

Praca w Anglii przy zbiorach skierowana jest również do par, studentów i uczniów zainteresowanych dorobieniem w wakacje. Praca na farmach, w gospodarstwach rolnych nie należy do łatwych, ale wynagrodzenie zazwyczaj jest satysfakcjonujące. Dużym plusem wielu ofert jest bezpłatne zakwaterowanie dla pracowników. Zazwyczaj nie jest wymagana znajomość języka, choć mile widziane są choćby podstawy.

Na innych stanowiskach, wymagania zależą od charakteru pracy. W przypadku pracy opiekunki osób starszych znajomość języka w stopniu komunikatywnym jest niezbędna. Wymagane jest również zaświadczenie o karalności. Za to nie są wymagane dodatkowe kursy, a bycie osobą empatyczną i pomocną.

Bez znajomości języka znajdziesz pracę na magazynie. Wymagane natomiast jest zaświadczenie o niekaralności. Bez języka wiele ofert dotyczy pracy w branży budowlanej.

Zarobki w Anglii na pracy sezonowej

Na zbiorach jak już wspomniano zarobki są zróżnicowane, średnio ok 8 funtów na godzinę, ale część ofert to akord bądź do uzgodnienia. W innych branżach:

Oferta Zarobki
Pomocnik budowlany (bez języka) Ok 8 funtów na godzinę
Praca przy wykończeniach wnętrz Ok 12 funtów za godzinę
Tynkarz (znajomość języka w stopniu podstawowym) Ok 10 funtów za godzinę
Magazyn Od 8 do 11 funtów na godzinę
Kierowca- Uber (bez znajomości języka) 10- 10,50 funtów na godzinę
Dostawca zakupów (bez języka) 9,50 funtów na godzinę
Dostawca pizzy (podstawowa znajomość języka) Ok 9 funtów na godzinę (plus napiwki)
Opiekunka osób starszych W większości ofert stawka do ustalenia, w części waha się od 8 do 9 funtów za godzinę

Jak szukać pracy w Anglii?

Decydując się na pracę za granicą, zawsze należy szukać ofert na popularnych sprawdzonych portalach. Kolejna zasada to sprawdzenie agencji. Opinie innych mówią wszystko na temat agencji. A samo sprawdzenie w taki sposób agencji to zaledwie kilka minut. O ile transport, jak busy do Anglii kursują często, a bilet zarezerwujesz w kwadrans, o tyle znalezienie dobrej i satysfakcjonującej pracy wymaga czasu.

Pomimo pandemii, ofert pracy sezonowej w Anglii nie brakuje. Czy się opłaca? 8 funtów na godzinę to po obecnym kursie ok 40 zł. A wiele ofert jest z zakwaterowaniem, co nie generuje kolejnych kosztów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments