Weekend w Norwegii – który region wybrać?

Weekend w Norwegii - który region wybrać?

Norwegia to jeden z magicznych krajów na mapie Europy. Blisko nas, a często pomijany przy planowaniu wakacji, urlopów czy krótkich weekendowych wypadów. Tanie busy door to door i loty to okazja, by rozkoszować się niezwykłością kraju Wikingów i fiordów. Norwegia kusi wieloma atrakcjami, dlatego warto dokładnie zaplanować podróż, zaznaczając punkty na mapie, które chcemy zobaczyć. A na krótki wyjazd najlepiej wybrać jeden z regionów, bo nie ma sensu siedzenie w autobusie czy aucie kilku godzin, by przejechać od jednej atrakcji do drugiej. W tym czasie możesz rozkoszować się innymi rzeczami. Co oferują poszczególne regiony?

Tanie podróżowanie, busy do Norwegii

Busy do Norwegii kursują ze wszystkich miast w Polsce. Bez trudu znajdziesz przewoźnika, który zawiezie Cię pod wskazany adres w Norwegii, dzięki temu, że coraz więcej firm przewozowych wprowadziło do oferty usługę door to door. Busy zabierają kilka osób ze wskazanych miejsc w Polsce i zawożą pod wskazane adresy w Norwegii. Usługa door to door nie jest droższa od biletu na autobus czy samolot, biorąc pod uwagę, że jeszcze musisz się jakoś dostać do miejsca docelowego. Natomiast podróż bez przesiadek jest o wiele wygodniejsza, szczególnie w przypadku krótkich wyjazdów, gdzie na odpoczynek nie ma czasu. Busy do Norwegii wyposażone są w różne udogodnienia, jak WiFi czy TV, niektórzy przewoźnicy serwują również herbatę czy kawę.

5 atrakcyjnych miejsc na mapie Norwegii

W każdym państwie są takie miasta, zakątki, które trzeba zobaczyć. Problem w tym, że Norwegia cała jest piękna, ale jej zwiedzanie można rozłożyć na więcej niż jedną wizytę.

  • Oslo – najbardziej przyjazna stolica w Europie?

Oslo uznawane jest za jedną z najbardziej przyjaznych stolic, również dla najmłodszych. Możliwości spędzania wolnego czasu jest całe mnóstwo dla osób w każdym wieku. To świetny pomysł na pierwszy wypad do Norwegii, jak i na krótki weekendowy. Z pewnością w tym miejscu nie będziesz się nudzić.

Kilka miejsce, których nie można ominąć:

  • Twierdza Akershus – twierdza obronna, która była świadkiem wielu wydarzeń. Obecnie mieści się w niej muzeum, kawiarnia, a wszystko w otoczeniu zieleni,
  • Pałac Królewski,
  • Park Frogner,
  • Norweskie Muzeum Ludowe,
  • Muzeum Łodzi Wikingów.

Atrakcyjnym punktem w Oslo jest również Wyspa Złodziei, czyli Tjuvholmen. Niegdyś miejsce owiane złą sławą, dziś robi duże wrażenie. Można odpocząć, zjeść, zwiedzić muzeum i jest też kąpielisko.

Stolica Arktyki, czyli Tromsø

Chcesz poczuć klimat polarny? Jedź w region Tromshalvøya. Tromsø nie bez przyczyny określane jest mianem stolicy Arktyki. Za równo przez turystów jak i samych mieszkańców uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Jest to największe miasto w północnej Norwegii, a z głównej ulicy można podziwiać strome zbocza i fiordy. Na miłośników piwa czeka lokalny browar Mack, którego korzenie sięgają 1877 roku. I dużo, dużo więcej, bo jeśli chcesz podziwiać zorzę polarną i wieloryby, to Tromsø jest idealnym miejscem.

Fiordy, Norwegia zachodnia

To z czym najbardziej kojarzy się Norwegia, znajdziesz w zachodniej jej części. Wąskie fiordy przecinane wysokimi górami i liczne wodospady, latające wysoko orły i pływające ryby, cisza, niczym niezmącone piękno natury. Świat tak inny od tętniących życiem metropolii, tu spotkasz się z niezwykłością natury, nietkniętej przez człowieka. Część tego regionu wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wędrując po tych regionach, trafisz na lokalną ludność, małe wioski i niezwykłą kuchnię.

Region Stavanger, skalna półka

To kolejna propozycja dla osób, które poszukują piękna natury. Stavanger słynie ze skalnej półki, plaży Sola i Lysefjord. Preikestolen, czyli skalna półka ma 604 metry wysokości i rozciąga się z niej niesamowity widok. Nie dziwi więc, że jest jedną najchętniej odwiedzanych atrakcji w tym regionie. Poza tym miasto bogate jest w muzea i liczne wydarzenia kulturalne. Z pewnością w tym regionie nie będziesz się nudzić.

Południe, norweskie wybrzeże

Turyści wciąż nie doceniają południowej Norwegii, za to jej mieszkańcy wybierają właśnie południe na wakacyjny urlop. Sørlandet bywa określane mianem norweskiej riwiery. Jest najbardziej wysuniętą częścią na południe Norwegii. I świetną opcją na wyjazd krótszy i dłuższy. Możliwości aktywnego spędzania czasu jest wiele: rafting, wspinaczka, narciarstwo, wędkarstwo, liczne szlaki spacerowe i rowerowe.

Z jednej strony dzika z drugiej zatłoczone metropolie, Norwegia ma różne oblicza, które chcesz poznać?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments