Kursy, które przydają się w pracy za granicą

Kursy, które przydają się w pracy za granicą

Nie ma lepszej inwestycji niż w siebie. Bez względu na koszty, inwestycja zazwyczaj szybko przynosi korzyści. Więcej umiejętności potwierdzonych stosownymi dokumentami przekłada się nie tylko na szybsze znalezienie pracy, ale również na zarobki. Tak jest w Polsce i tak jest w innych krajach na świecie. Dlatego, bez względu na swoje plany, warto inwestować w siebie! Jeśli planujesz wyjechać za granicę tym bardziej. A nawet jeśli plany skończą się na niczym, to w Polsce łatwiej będzie Ci znaleźć pracę. Jakie umiejętności opłaca się opanować?

Kurs językowy, online, stacjonarnie, w Polsce, za granicą

Kurs językowy to podstawa, by zarabiać dobre pieniądze poza granicami kraju. A znajomość języka jest niezwykle cenna i przydatna nie tylko, gdy zamierzasz pracować za granicą, ale i w Polsce znajdziesz lepszą pracę. Inwestycja w kurs językowy zawsze się opłaca! Jeśli jedziesz za granicę, wyposażony w umiejętność komunikacji w języku mieszkańców, możesz starać się o każdą pracę! Rozumiesz się z pracodawcą, nie potrzebujesz pośredników, możesz negocjować warunki i stawkę. Możesz pracować z klientem, w zawodach, które wymagają kontaktu z innymi itd. Coraz częściej choćby podstawowa znajomość języka jest wymagana albo mile widziana. 

W turystyce, gastronomi, transporcie, handlu znajomość języka często jest niezbędna. Bez niej albo jesteś spychany do najgorszej roboty albo za najniższą stawkę. Dlatego na początek choćby znajomość podstaw jest ważna i kontynuacja nauki za granicą. Oferta kursów jest bardzo szeroka: online i w placówkach. Możesz się uczyć wtedy, gdy masz czas i rozmawiać z rodowitymi mieszkańcami w ich języku, ucząc się. Najpopularniejsze języki w Unii Europejskiej to:

 • angielski,
 • niemiecki, 
 • hiszpański,
 • francuski, 
 • włoski. 

Co nie znaczy, że nie opłaca się uczyć norweskiego, jeśli ten kraj jest celem podróży czy na przykład czeskiego. Znajomość każdego języka przydaje się w życiu i warto się uczyć języków bez względu na wiek.

Autem czy busem? Prawo jazdy się przydaje

Kolejny kurs, który przydaje się zarówno w Polsce jak  za granicą, to prawo jazdy. W dzisiejszych czasach aut na ulicach jest bardo dużo i opanowanie umiejętności jazdy po zatłoczonych miastach nie jest proste, ale naprawdę się opłaca! Nie musisz jechać własnym autem za granicę, bo jest to męczące, ale prawo jazdy przyda Ci się na miejscu. Obecnie w ofercie polskich przewoźników liczne kursy po całej Europie. Mało tego przybywa busów door to door, które realizują przewozy od punktu A do punktu B. Wsiadasz w umówionym z przewoźnikiem miejscu i wysiadasz w punkcie docelowym, przy hotelu pracowniczym, czy w innym dowolnym punkcie, gdzie masz zakwaterowanie. 

Prawo jazdy coraz częściej wymagane jest za granicą w różnych branżach. Pojawia się w wymaganiach w branży budowlanej, w ogłoszeniach skierowanych do zainteresowanych opieką nad osobami starszymi za granicą i do różnych specjalistów. A i często po prostu zwiększa szanse na przyjęcie do pracy, jeśli Twoim kontrkandydatem jest osoba bez prawa jazdy, a pracodawca zaznaczył w ofercie, że jest mile widziane. Poza tym, jesteś bardziej niezależny na miejscu, nie wspominając, że masz większe możliwości zwiedzania i poznania kraju. 

Przydatne kursy w branży budowlanej

Dużo osób wyjeżdża do pracy w branży budowlanej. Zagraniczni pracodawcy cenią polskich fachowców, ale poza słowem, lubią mieć również różne rzeczy na papierze. Szczególnie, jeśli jesteś  osobą młodą zrób kilka kursów, może być to:

 • kurs budowlany murarz- tynkarz,
 • kurs montażysty rusztowań,
 • kurs montera instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, urządzeń grzewczych,
 • kurs operatora koparek.

Kursy nie należą do tanich, ale w przyszłości gwarantują wyższe zarobki i przede wszystkim nie stoisz w miejscu.

Kursy dla kobiet

Dla kobiet w zależności od branży, również nie brakuje kursów. Kilka propozycji w zależności od charakteru pracy:

 • kurs opiekunki osób starszych,
 • szkolenie z zakresu profesjonalnego sprzątania (przydają się bardzo, gdy myślisz o założeniu własnej działalności za granicą),
 • warsztaty kulinarne (dobry pomysł, gdy zamierzasz pracować w gastronomii, warsztaty to świetny sposób na poznanie różnych kuchni, łączenie smaków i rozbudzenie wyobraźni),
 • kurs obsługi kasy fiskalnej i terminalu płatniczego,
 • szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta.

W sieci znajdziesz również darmowe szkolenia i warsztaty, nie kosztują nic poza Twoim czasem, a efekty zależą od zaangażowania.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments