Najpopularniejsze kurorty nadmorskie w Holandii

Najpopularniejsze kurorty nadmorskie w Holandii

Holandia to nie tylko Amsterdam czy wakacyjna praca zarobkowa przy zbiorach, to równie dobra propozycja na wakacyjny urlop. Nadmorskie miejscowości zachwycają białym paskiem, niezwykłymi widokami, część ulokowana w otoczeniu łąk i lasów. Choć Morze Północne sprawia, że klimat jest inny niż na południu Europy, to i tu poczujesz gorące słońce. Planowaniu urlopu właśnie w tym kraju sprzyjają tanie busy do Holandii i z powrotem. Zawsze wyjazd do nadmorskiej miejscowości można połączyć ze zwiedzaniem. Które kurorty są w Holandii najpopularniejsze?

Holenderskie klimaty

Holendrzy cały czas narzekają na pogodę i obsesyjnie sprawdzają, kiedy będzie padać, gdy zamierzają iść na rower, pobiegać czy wyjść. Nie powinno nas to jednak dziwić bo w Holandii roczna średnia opadów jest wyższa niż u nas. Dużo bardziej niż u nas wieje, a wysoka wilgotność powietrza przyczynia się do wzmocnienia odczuwanej temperatury. Jednym słowem, gdy żar leje się z nieba jest nam jeszcze cieplej, a zimą chłodniej. W Holandii pogoda w ciągu dnia potrafi zmienić się kilka razy, dlatego warto się wyposażyć w różne ubrania jadąc nad Morze Północne.

Jak dojechać na miejsce? – Najtańsze busy do Holandii

Od jednego z najpopularniejszych w Holandii kurortów, Warszawę dzieli ok 1200 km, niektórzy mają tyle do przejechania nad Bałtyk. Do Holandii można się dostać drogą lądową i powietrzną, możesz jechać własnym środkiem transportu bądź skorzystać z oferty firm przewozowych. Busy do Holandii cieszą się dużą popularnością, zarówno przy wyjazdach do pracy sezonowej, jak i weekendowych wypadach, czy podróżach służbowych. Jadąc na wakacje opłaca się również wziąć je pod uwagę. Busy do Holandii są komfortowe, niewielkie, ale dobrze wyposażone. Atutem jest również cena za bilet. To świetny pomysł na wyjazd we dwoje i dla całej rodziny. Busy do Holandii jeżdżą w ramach usługi door to door, dzięki czemu wysiądziesz w najbliższej okolicy bądź przed samym hotelem. Nie ponosisz dodatkowych kosztów, za taksówki, autobusy czy inne środki transportu. A bilety na busy do Holandii i z powrotem zarezerwujesz online.

Najpopularniejsze kurorty w Holandii

Scheveningen

Jest to dzielnica Hagi i jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Holandii. W upalne dni, a szczególnie te wolne od pracy, tętni życiem. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, to pomysł na wakacje dla młodych, ale też dla rodzin z dziećmi i seniorów. Znakiem rozpoznawczym kurortu jest molo Pier van Scheveningen wraz wieżą widokową o wysokości 45 m. A samo molo ma prawie 400 m. Długa piaszczysta plaża to idealne miejsce w upalny dzień. Ale kąpiel w morzu to niejedyna atrakcja w tym miejscu. Dla dzieci prawdziwą gratką jest Oceanarium Sea Life, a dla starszych skok na bungee z platformy znajdującej się na końcu mola. A wokół liczne restauracje ze świeżą rybką, kawiarnie, sklepy, a nawet centrum handlowe.

Callantsoog

Miasto położone w gminie Schagen. To w tym mieście poczujesz się jak na rajskiej wyspie. Czysty, biały piasek i przyjemne widoki. Callantsoog to również świetne miejsce do nauki surfowania. Położone w pobliżu miejscowość Den Helder, a w niej liczne ciekawe miejsca.

Zandvoort aan Zee

Jedna z najpopularniejszych plaż wśród Holendrów i turystów. Szczególnie chętnie odwiedzana przez Amsterdamczyków. Jest to też pomysł na upalny dzień, gdy jesteś w Amsterdamie. Wsiadasz do pociągu na dworcu głównym, jedziesz pół godziny i wysiadasz na dworcu w Zandovoort. A z tego miejsca dzieli Cię już niewiele od morza. Miasteczko jest małe i latem bywa tłoczno, ale miejsc w restauracjach i kawiarniach jest wiele. Niedaleko centrum mieści się duże kasyno. W mieście znajduje się tor wyścigowy, gdzie do 1985 roku odbywały się wyścigi Formuły1. Czasem usłyszeć można jeszcze warkot silników.

Ijmuiden

Swoją popularność zawdzięcza największym aukcjom rybnym w kraju. Aby być tego świadkiem, trzeba dość wcześniej wstać. Miasto leży w gminie Velsen. Warta zobaczenia jest plaża z ukrytymi bunkrami.

Bloemendaal aan Zee

Kilka lat temu The Times usytuował tę plażę wśród najlepszych imprezowych plaż europejskich. Jest to miejsce, w którym nie można się nudzić. Idealne dla spragnionych wrażeń. Liczne puby i cluby, ale też nietanie drinki.

Kijkduin

W pobliżu Scheveningen, ale zdecydowanie mniej zatłoczona. Z atrakcjami dla dzieci. Jest to dobra opcja dla tych, którzy poszukują mniej obleganych i spokojnych miejsc.

Holandia ma wiele pięknych miejsc nad morzem, zarówno dla spragnionych rozrywek, jak  i poszukujących spokoju. A tanie busy do Holandii to opcja zaplanowania atrakcyjnych wakacji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments